top of page

עשר עובדות מהרחם

עשר עובדות מגניבות מהרחם – שנכיר, נקשיב ונאהב אותה ואותנו יותר.

כדי להתחבר עם חלק בתוכינו אנחנו מתבקשות להכיר אותו. עצם פעולת הלמידה והחקירה שלנו אותו מאפשרות לנו לחבור אליו ולנכס אותו לעצמינו, להביא אליו ריפוי, נשימה וחיבור.

אז הגיע הזמן שנכיר ונדע את מרכז החכמה והתבונה שלנו, מקור החיים והיצירה, הרחם:


1. הרחם יושבת במרכז האגן שלנו וממוקמת כשלוש/ארבע אצבעות מתחת לטבור ומגיעה עד לעצם הפיוביס, עצם הערווה.

2. הרחם משנה את גודלה לאורך המחזור החודשי שלנו ולאורך החיים – לפני וסת היא גדולה פי 3 מאשר אחריה! בגיל המעבר כשהמחזוריות שלנו משתנה, הרחם קטנה פי 2.

3. את הרחם מחזיקות רצועות – 8 ליתר דיוק. במראה אנטומי היא ניראת כמו שמש שיוצאות ממנה קרניים של אור. הרצועות האלו גמישות, בעלות יכולת תנועה ובעלות חשיבות לבריאות הנשית שלנו.

4. ברוב המחזורים הראשונים שלנו כנערות אנחנו לא מבייצות – לוקח זמן למערכת להתייצב ולהיכנס לפעימה המחזורית. גם כבוגרות אנחנו לא מבייצות בכל מחזור – הסטטיסטיקה מספרת על מחזור שניים בשנה ללא ביוץ לאישה בוגרת.


5. נוזל הוסת שלנו – במהלך החודש, כתגובה לתהליכים הורמונליים מחזוריים שונים, רירית הרחם שלנו מתעבה. בווסת רירית הרחם מתנתקת מדפנות הרחם ויוצאת דרך הנרתיק יחד עם דם ונוזלים ואגינלים. תוכלי לראות אותה (את הרירית) אם את משתמשת בגיבעונית או מתרוקנת.

6. הביצית – הביצית מופרשת מהשחלה לחצוצרה בערך באמצע המחזור החודשי שלנו. אם היא לא תיפגוש זרע, היא פשוט תתמוסס ותעלם! כן, היא לא יוצאת מאיתנו בזמן הווסת ולא בהפרשות הפוריות שלנו. מעודכן לפי מה שלמדתי, יש תיעוד אחד בעולם כולו לרגע הפלאי הזה.

7. צוואר הרחם – צוואר הרחם הוא הקצה של הרחם שלנו. הוא מחבר בין הרחם לנרתיק (ניתן להרגיש אותו בעצמינו בחלק הכי עמוק של הנרתיק). המיקום ומידת הפתיחה שלו שונים בכל שלב במחזור החודשי. מצוואר הרחם מופרשות כל מיני הפרשות המשפיעות על מצב הפוריות שלנו ומידת הרגישות שלנו לגורמים חיצוניים. בשלב שאנחנו לא פוריות, הוא אשכרה מפריש נוזל קוטל זרע!

8. המערכת הנקבית כולה בנויה כשערים – מהאגן והירכיים, לשפתיים החיצונית, לשפתיים הפנימיות, לנרתיק, לצוואר הרחם, לרחם.. כל כך הרבה שערים! יש המקבילים את כל השערים האלו לשערי בית המקדש. המילה פות בעברית לקוחה מתוך המונח פוותות המתייחס לצירים של הדלתות שהובילו לקודש הקודשים "והפתות לדלתות הבית הפנימי לקודש הקודשים לדתי הבית להיכל זהב" מלכים א פרק ז פסוק נ.


9. בזמן אורגזמה הרחם והנרתיק מתכווצים בפעימות, כמו לב פועם. בנימה זו, קצת גם על הדגדגן – החלק היחידי בגוף האדם שלא מזדקן אף פעם. אנחנו רואות בחוץ רק את החלק הנגלה שלה, את הקצה של הקצה, היא ממשיכה עוד עמוק פנימה. ו... בדגדגן יש פי 3 קצות עצבים מאשר בפין... JUST SAYING.


10. הגוף שלנו מאפשר לנו לדעת מה שלומו – למחזוריות שלנו יש סימנים חיצוניים וגלויים שאנחנו יכולות לעקוב אחריהם. כאישה, את יכולה לדעת בדיוק באיזה שלב את במחזור בכל רגע ולתקשר עם המערכת הנשית שלך. הסימנים הם: חום השחר, הפרשות, מצב צוואר הרחם וסימניים משניים (פיזיים, נפשיים ואנרגטיים). המעקב אחר הסימנים האלו מאפשר לנו לדעת את חלון הפוריות שלנו, להתחבר לתנועה הפנימית שלנו ולהכיר אותנו מקרוב. זה מה שאנחנו גם לומדות בשיטת המודעות למחזוריות / פוריות.

11. ונו טוב עוד אחת כי אני חייבת – הביציות שלנו מתפתחות עוד בשלב העוברות שלנו. משמע שהביצית ממנה נוצרת כבר הייתה בתוך אמא שלך כשהייתה עובר ברחמה של סבתא שלך. אנחנו קשורות ומחוברות דורית הרבה יותר ממה שאנחנו חושבות.


"After you can name it - you can clame it" - בברכה ובתפילה שנכיר אותנו ונתבע מחדש את החכמה והעוצמה הפנימית השייכת לנו. אמן.

Comments


bottom of page